”Алтын тирмә

Антингәнауылыкитапханаһытарафынан БАССР-ҙың 100 йыллығына, БашҡортостандыңхалыҡшағирыМостайКәримдеңтыуыуына 100 йылтулыуғаарналған район имиджлысаралар конкурсы сиктәрендә”Алтын тирмә”телевикторинаһы нигеҙендә “Башҡортостан- аҡ тирмәләр иле” уйыны үткәрелде.

Театр йылына ҡарата балалар өсөн эшләп килгән ҡурсаҡ театры сығышы менән кисә асылып китте.

Китапханасы Әхмәҙиева Б.З.“Сәскә ат, минең Республикам!“ исемле китап күргәҙмәһе менән таныштыргандан һуң,сәхнә түрендә Әбүбәкер һәм Антингән ауылы “Ағинәйҙәр”клубы ағзалары көс һанашты.

Һәркоманда үҙҙәре менән таныштырып үтткәндән һуң Башҡортостан Республикаһына ҡағылышлы һорауҙарға яуап бирҙеләр.

Башҡортостандың атҡаҙанған мәҙәниәт хеҙмәткәре, сәсәниә Фәниә апай Арсланова байрамға үҙенең серле һандығында башҡорт биҙәүесе һаҡалтай (түшерелдек) алып килгән ине.

Ағинәйҙәр башҡорт йолаларының береһе “Аулаҡ өй “ йолаһын күрһәтеп кисә тамамланды.

Уйын балаларға,өлкән быуын тамашасыларана бик оҡшаны илһөйәрлек тойғоһо уятҡан ошондай саралар йәш быуынды үҫтерә,рух-дәрт өҫтәй,милли йолаларыбыҙҙы,телебеҙҙе һаҡлауҙа ҙур тәрбиәүи сара булып тора,башҡорт халҡының тормошон,көн- күренешен тулыраҡ белергә ярҙам итә.