Ҡәҙерле дуҫтар!

Башҡортостан Республикаһы муниципаль районының Хәйбулла районы ауыл биләмәләре араһында үткәрелгән “Ғаиләfest” район проект-эстафета сиктәрендәге “Рух яҙыуы” телевизион шиғри конкурсының беренсе туры тамамланды.
Был конкурсҡа 2018 йылдың 30 мартында старт бирелде. Конкурс, Башҡортостан Республикаһының Конституцияһына ярашлы башҡорт теленең Башҡортостан Республикаһы дәүләт телдәренең береһе булараҡ башҡорт телен; башҡорт әҙәбиәтенең милли ғорурлығын һәм данын тәшкил иткән Башҡортостан Республикаһы халыҡтарының төп мәҙәни байлығы төрөнөң береһе булараҡ, башҡорт әҙәбиәтен һәм шиғриәтен өйрәнеүгә һәм һаҡлауға; ғаилә ҡиммәттәрен һәм ғөрөф-ғәҙәттәрен, быуындар күсәгилешлелеген, ғаилә мөнәсәбәттәре мәҙәниәтен, милләтте өйрәнеүгә һәм үҫтереүгә ҡыҙыҡһыныу уятыуҙы пропагандалауға өндәй.
Конкурсанттар өсөн https://vk.com/public164236659 һылтанмаһы буйынса ВК социаль селтәрендә тауыш биреү башланды.
Ярымфиналға 26 конкурсант ғаилә дуэтынан иң күп тауыш йыйған 14 ғаилә дуэты үтәсәк. Конкурстар өсөн әүҙем тауыш биреп уларға еңеү өсөн өмөт бүләк итеүегеҙҙе һорайбыҙ!
«Рух яҙыуы» шиғри конкурсының икенсе туры – ярым финал, шиғри бәйге рәүешендә, ағымдағы йылдың ноябрендә, Аҡъяр ауылы район мәҙәниәт йортоноң сәхнәһендә үткәреләсәк.
Конкурста ҡатнашыусыларға уңыштар теләйбеҙ!

Дорогие друзья!

Завершен первый тур районного телевизионного поэтического конкурса «РУХ ЯҘЫУЫ», который проводится в рамках районного проекта-эстафеты “Ғаилә fest” – “Семья fest” среди сельских поселений муниципального района Хайбуллинский район Республики Башкортостан
Напомним, что старт конкурсу был дан 30 марта 2018 года. Конкурс призван популяризировать сохранение и изучение башкирского языка как одного из государственных языков в Республике Башкортостан согласно Конституции РБ; башкирской поэзии и литературы как одного из видов культурных достояний коренного народа республики, который составляет гордость и славу башкирской национальной литературы; пропагандировать семейные ценности и традиции, преемственности поколений, культуры семейных отношений, проявлять интерес к изучению и развитию национальной.
Начинается зрительское голосование за его конкурсантов в социальной сети           ВК https://vk.com/public164236659
В полуфинал из 26 семейных дуэтов пройдут 14 семейных дуэтов-конкурсантов, набравшие наибольшее количество голосов. Просим активно проголосовать за участников конкурса и подарить им шанс на победу!
Второй тур поэтического конкурса «Рух яҙыуы» – полуфинал состоится в ноябре текущего года на сцене Районного дома культуры с. Акъяр в виде поэтического поединка.
Всем участникам конкурса желаем успехов!